באילו מוצרים נראה בבלאק פריידי 2021 הנחות פחות טובות?

מודעה

עודכן לאחרונה בתאריך: 15/11/2021.

עליית מחירי חומרי הגלם בעולם כבר הביאה להתייקרותם של לא מעט מוצרים, אך לא כל קטגוריות המוצרים מושפעות ממנה באותה המידה.

בתחילת הדרך התבססו מבצעי בלאק פריידי על הרצון של חנויות ורשתות למכור במחירים נמוכים מוצרים שנותרו במלאי, אך כיום חלק משמעותי מהמכירות מיוחס למוצרים ולמלאים חדשים, כך שעליות המחירים צפויות להשפיע גם על טיב המבצעים על מוצרים אלה.

בנוסף לכך, בעוד שהצרכנים עדיין מצפים לקבל משלוח חינם על ההזמנות שלהם במהלך הבלאק פריידי, ניצבים השנה הקמעונאים מול עלויות משלוח גבוהות יותר, בשל העיכובים והקשיים בשרשרת האספקה העולמית, כאשר חברות השילוח הבינלאומיות FedEx, ו-UPS כבר הודיעו על עליות מחירים.

במחקר שביצעו First Insight ובית הספר לעסקים וורטון, אמרו 59% מהמנהלים במגזר הקמעונאי שהם מתכננים להעלות את מחירי הפריטים או את עלויות המשלוח ללקוחות, בעוד ש-36% בלבד אמרו שישמרו על מחירים יציבים ולא יגלגלו את הגידול בעלויות על הצרכנים.

ריכזנו כאן את המוצרים שצפויים להיות יותר מושפעים מעליית מחירי הסחורות וחומרי הגלם, דבר אשר צפוי להתבטא במבצעי הנחות פחות טובים ביחס לשנים קודמות.

מודעה
ksp black friday banner
מודעה
ksp black friday banner

מגבות וטקסטיל לבית

מחירי הכותנה עלו בשנה האחרונה בכ-70%, דבר אשר הפחית באופן משמעותי את הרווחים של יצרניות המגבות והטקסטיל לבית.

חלק מהמפעלים הגדולים במזרח ניסו למתן בחודשים האחרונים את עליית המחירים, ולספוג אותה באופן חלקי, אך אין ספק שעליית המחירים תקשה על החנויות להציג מבצעים משמעותיים על מוצרים עתירי כותנה, גם במהלך הבלאק פריידי.

מודעה

מוצרי קוסמטיקה

מודעה
ivory black friday banner
מודעה
ivory black friday banner

עליית מחירי הנפט, כמו גם כימיקלים נוספים עליהם מבוססים מוצרים רבים בתעשיית הקוסמטיקה, צפויה להקשות על רשתות הטיפוח והיופי לתת השנה הנחות משמעותיות על מוצרי טיפוח.

עם זאת, ניתן בהחלט להעריך שנמשיך לראות מבצעים טובים על פריטים שנשארו להם עודפי מלאי משמעותיים ברשתות.

מודעה

מכשירי חשמל ביתיים

יצרני מכשירי החשמל הביתיים מושפעים באופן משמעותי מעלייה של כ-40% במחירי הפלדה והנחושת, אותה הם צפויים לגלגל ללקוחות.

עד כה ראינו במבצעי נובמבר על מכשירי החשמל הביתיים יציבות מסויימת ביחס לשנים קודמות, אבל למי שציפה שהמבצעים השנה על שואבי אבק, מכונות כביסה ומדיחים יהיו טובים יותר מאשר בעבר, צפויה כנראה אכזבה.

מודעה

כתיבת תגובה