התחייבות למחיר הזול ביותר – מי מציע והאם זה אמיתי?

מודעה

עודכן לאחרונה בתאריך: 28/11/2022.

חלק מהאתרים המובילים בישראל ובעולם פרסמו בשנים האחרונות "התחייבות למחיר הזול ביותר" על מוצרים שנמכרים באתר.

אך מה זה אומר בעצם "התחייבות למחיר הזול ביותר"? האם זו הבטחה אמיתית והאם ההבטחה מחזיקה מים לאור האותיות הקטנות של כל מבצע? תשובות לשאלות האלה ועוד – במדריך שלפניכם.

מודעה
ksp black friday banner
מודעה
ksp black friday banner

מה זה "התחייבות למחיר הנמוך ביותר" ואיך זה עובד?

התחייבות למחיר הזול (או הנמוך) ביותר מגדירה למעשה, שבמידה וקניתם מוצר מסויים באתר X, ואז מצאתם אותו במחיר נמוך יותר באתר Y, האתר ממנו קניתם את המוצר יחזיר לכם את ההפרש במחירים.

את ההפרש ניתן לקבל רק במידה שגיליתם את המוצר הזול יותר בתוך טווח זמנים מוגדר (כל אתר מגדיר טווח זמנים אחר – בין 24 שעות ל-7 ימים), ובכפוף לעמידה בתנאי המבצע של כל אתר.

אם גיליתם שמגיע לכם החזר – פנו בהקדם לשירות הלקוחות של האתר ממנו קניתם את המוצר, ותוכלו לקבל החזר כספי או זיכוי.

מודעה

אילו אתרים מציעים "התחייבות למחיר הזול ביותר"?

מודעה
ivory black friday banner
מודעה
ivory black friday banner

מגוון גדול יחסית של אתרים מציע נכון להיום התחייבות למחיר הזול ביותר על חלק או כל המוצרים באתר, ובהם:

  • אתר KSP – על פי המופיע באתר KSP, "אם תמצאו בחנות הנמצאת בעיר/אזור מגוריכם מוצר זהה, באספקה מידית באותם תנאי אחריות ותנאי תשלום דומים במחיר זול יותר מהמפורסם על ידינו, תוכלו לקבל אצלנו את המוצר או מוצר שווה ערך, במחיר זול יותר מהמחיר שמצאתם – בהתחייבות".
  • לאסטפרייס Lastprice – האתר מציין לצד תיבת חיפוש המוצרים "מתחייבים למחיר הנמוך באותם התנאים", אך לא מצאנו פירוט אודות תנאי ההתחייבות.
  • וואלה שופס – לעומת KSP ולאסט פרייס, ההתחייבות של וואלה שופס היא למחיר הנמוך ביותר על מגוון מוגדר של מוצרים, ותנאי המבצע מוגדרים בתקנון מיוחד.
  • אתר 4Chef – האתר מתחייב למחירים הנמוכים ביותר בארץ ובעולם, התחייבות לא פשוטה בכלל…
  • וואלה טורס – מתחייבת שכל הזמנה של כרטיסי טיסה המבוצעת באתר האינטרנט שלה תהיה זולה יותר מרכישה זהה ומקבילה בחברת תיירות מתחרה הפועלת בתחומי מדינת ישראל ועד 12 שעות מביצוע ההזמנה באתר, לטיסות המתחילות ומסתיימות בישראל ומופיע להן הסימול "יש מקומות".
  • בוקינג.קום Booking.com – ללא ספק אחת מההבטחות המוצלחות יותר למחיר הזול ביותר היא של אתר ההזמנות בוקינג.קום. ההצעה תקפה בכל זמן עד ל-24 שעות לפני תאריך הצ'ק-אין, ועליכם לספק את הקישור להצעה הזולה יותר כדי לקבל את הזיכוי.

שימו לב שחלק מההתחייבויות הן רק לתקופה של מבצעי בלאק פריידי.

"התחייבות למחיר הנמוך ביותר" – האותיות הקטנות

כל אתר מגדיר את תנאי ההתחייבות שלו באופן שונה, אך קיימים מספר תנאים דומים כמעט בכל האתרים:

  • ההשוואה היא בדרך כלל בין מוצרים זהים – מותג, דגם ומהדורה זהים, יבואן זהה, תקופת אחריות זהה, אותו משווק (במקרים של משווקים מורשים), תנאי תשלום זהים, זמן ושיטת משלוח זהים, אביזרים נלווים זהים.
  • ההתחייבות תקפה לתקופה מוגבלת.